Un nou număr al publicaţiei „Cuvânt Catehetic”

Viața parohiei Octombrie 12, 2016

A apărut un nou număr al publicaţiei „Cuvânt Catehetic” având ca temă: „Anafura – pâinea binecuvântată”.

Materialul vine şi de această dată în întâmpinarea preoţilor şi credincioşilor cu informaţii utile, uşor de reţinut şi vizează atât aspecte de ordin liturgic cât şi de ordin practic.

Publicaţia  „Cuvânt Catehetic”  poate fi distribuiţă (şi afişată) în parohii, la orele de religie, şi în mediul on-line. Aceasta poate fi procurată (în format tipărit) de la responsabilii cu catehizarea din fiecare protopopiat al Arhiepiscopiei Iaşilor, de pe grupul Facebook „CatehizareMMB”(în format electronic), sau pe e-mail (la cerere printr-un mesaj către catehizare.pascani@gmail.com).

Reamintim că această publicaţie este un material catehetic editat de Biroul de catehizare al Arhiepiscopiei Iaşilor, şi are binecuvântarea ÎPS Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei

Formatul afişului: A2, color

Posibilităţi de tipărire: A2, A3 şi A4