Binecuvantarea caminelor din Campusul studentesc ,,Tudor Vladimirescu"

Viața parohiei Ianuarie 11, 2017

În aceste zile căminele din Campusul studențesc ,,Tudor Vladimirescu,, ce aparțin ,,Universității Tehnice Gheorghe Asachi,, din Iași vor fi bincuvântate . Astfel începând de luni 9 ianuarie conform programării făcute de fiecare cămin, părintele paroh Florin Chirila împreună cu pr.prof. Costache Grigoraș și pr. Ionut Prelipcean vor oficia slujba de binecuvântare urmând apoi să meargă în fiecare cameră pentru a stropi cu Agheasmă Mare. Au fost binecuvântate căminele T1-T2, T9, T14, T15,T7-T8. În continuarea slujbei de binecuvântare s-a oficiat și slujba Trisaghionului în amintirea ostenitorilor acestui Campus, adormiți întru nădejdea Învierii. Alături de stu,T13denți au fost prezenți și reprezentanți ai Universității Tehnice Gheorghe Asachi, cadre didactice, domnul Bogdan Budeanu directorul Direcției de Servicii Studențești din Campusul studențesc și administratorii caminelor.